Ubrania funkcjonalne - czym są?

Ubrania funkcjonalne - czym są?

Wybierając ciuchy, rzadko zastanawiamy się, czy będą one funkcjonalne. Bierzemy z półki te rzeczy, które po prostu nam się podobają, lub są akurat w modzie. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele produktów, również dla osób, które szukają ubrań do zadań specjalnych. Są to m.in. piżamy dla osób starszych.

Kiedy warto zaopatrzyć się w ubrania funkcjonalne?

Ubrania, które nosimy na co dzień, nadają się najczęściej do założenia i wyjścia do pracy czy na miasto. Natomiast jeśli uprawiamy jakieś sporty, czy też mierzymy się z chorobą osób starszych, warto poznać i polubić te ciuchy, które w jakiś sposób ułatwią nam funkcjonowanie. Profesjonalne firmy tworzą ciuchy, które dopasowane są do potrzeb konkretnych odbiorców. Istotną zaletą produktów funkcjonalnych jest ich wykonanie, przeznaczenie oraz trwałość. Mają ułatwiać życie i być przy tym wygodne. Sprawdź, w jakich sytuacjach przydadzą się Tobie!

Opieka nad schorowanym seniorem

Pierwszą i najważniejszą zaletą ubrań funkcjonalnych w opiece nad seniorem jest ułatwienie pielęgnacji osoby chorej. Śpiochy dla dorosłych zabezpieczają chorego przed rozbieraniem i ułatwiają opiekę oraz higienę. Przydadzą się również przy takich chorobach jak Alzheimer i demencja starcza. Zarówno kombinezony, body, jak i śpiochy dla dorosłych wykonywane są z zachowaniem wysokiej staranności i jakości stosowanych materiałów oraz nowoczesnych sposobów zabezpieczenia. Śpiochy posiadają mocny zamek na plecach zabezpieczony materiałem, lamówkę przy dekolcie, specjalną przestrzeń w kroku na pieluchę, dodatkowy zamek w nogawkach, zabezpieczenie końcówki zamka przed rozsunięciem przez chorego, ściągacze przy nogawkach do łatwiejszego podwijania oraz dodatkowy otwór na cewnik. Odzież projektowana jest z myślą o osobach leżących, wstających, z nadpobudliwością ruchową itp. Dodatkowo wieloletnia wiedza na temat opieki nad chorymi pozwala firmom tworzyć produkty dopasowane do różnych potrzeb.

Coś dla osób aktywnych

Jeśli jesteś osobom aktywną i chętnie spędzasz czas np. w wodzie, odzież funkcjonalna to coś dla Ciebie. Surfponcho to właśnie jeden z takich produktów, bez których hobby nie byłoby tak przyjemne. Jest to niezwykła alternatywa dla ręczników. Specjalne poncho z kapturem to wysokiej jakości frotta o wysokiej gramaturze i przyjemnym w dotyku materiale. Świetnie zbiera wodę, szybko schnie i dostarcza ciepła po wyjściu z wody. W takim stroju można wrócić z kąpieli, nie biorąc ze sobą dodatkowych ręczników ubrań na przebranie. Duża kieszeń na przodzie to miejsce dla najważniejszych drobiazgów.