Sukienki na chrzciny

Sukienki na chrzciny

Chrzest jest niezwykłym wydarzeniem zarówno dla dziecka, jego rodziców, jak i zaproszonych gości. Ta wyjątkowa okazja wymaga tego, aby odpowiednio dobrać ubiór. Jeśli chcesz wyglądać pięknie, niezależnie od roli, jaką pełnisz w tym wydarzeniu - sprawdź, co jest teraz modne oraz jak dopasować garderobę.

Spis treści:

  1. Sukienki na chrzciny - eleganckie fasony
  2. Elegancka i z klasą sukienka na chrzciny - jak wybrać?
  3. Sukienka na chrzciny dobrana do rodzaju figury

Sukienki na chrzciny - eleganckie fasony

Sukienki na chrzciny wyróżniają się niezwykłą elegancją, ponadczasowym stylem i kobiecością. Zazwyczaj Panie wybierają ten model, który pierwszy wpadnie im w oko, ale czy to dobrze? Otóż jak na każdą imprezę, również na chrzciny warto ubrać się odpowiednio. Bardzo popularne są kreacje na ramiączkach lub z całkowicie odkrytymi ramionami, zwłaszcza ze względu na wiosenne i letnie dni, w jakie urządza się chrzciny. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiej sukienki, pamiętaj o dobraniu do niej eleganckiego żakietu. Oprócz fasonu i długości ważny jest też dobór kolorystyczny. Zbyt kolorowe i wzorzyste sukienki zostaw na inne okazje, a zamiast tego postaw na stonowane i eleganckie kreacje.

Elegancka i z klasą sukienka na chrzciny - jak wybrać?

Bezpieczna sukienka na chrzciny to ta ponadczasowa, czyli w kolorze szarym, niebieskim i granatowym. Jeśli do Twojej karnacji pasują raczej ciepłe kolory, róż i czerwień może okazać się strzałem w dziesiątkę. Przy mocniejszych kolorach warto pamiętać o stonowanych dodatkach, tak aby całość nie rzucała się w oczy i nie była przesadzona. Na chrzciny wiele kobiet stawia też na małą czarną. Jest to klasyka gatunku, czyli czarna sukienka do kolana, a do tego mocniejszy dodatek w postaci np. kolorowych szpilek. Panie lubiące kolorowe sukienki, nie muszą z nich rezygnować całkowicie. Wystarczy wybrać kreację w kwiaty, o bardziej stonowanym wyglądzie. Kwiaty pozostają w modzie cały czas, a szeroki wybór sukienek z tym motywem pozwala swobodnie dobierać ulubioną garderobę.

Szukasz  również idealnej sukienki na chrzciny dla swojej córki? Mamy wiele modeli do wyboru - sprawdź!

Sukienka na chrzciny dobrana do rodzaju figury

Sukienka na chrzciny najczęściej wybierana jest również pod względem dopasowania do sylwetki. Panie o figurze klepsydry najlepiej i najbardziej kobieco będą wyglądały w sukienkach kopertowych z dekoltem w literę V oraz sukienkach ołówkowych. Typ gruszki musi zwrócić uwagę na sukienki w których więcej dzieje się u góry, a typ jabłka powinien wybrać sukienkę z optycznym wcięciem w talii.