Podaruj bliskim radość. Funkcjonalne prezenty

Podaruj bliskim radość. Funkcjonalne prezenty

Wbrew pozorom dobór funkcjonalnego prezentu dla seniora nie jest wcale tak prostym zadaniem, a pomysły nie kończą się na kwiatach, laurkach czy witaminach. Niezależnie od tego, czy szukasz upominku z okazji urodzin, dnia Mamy czy Dziadka, sprawdź nasze pomysły już dziś!

Smartfon z dużym, wygodnym ekranem...

I prostym interfejsem. Mimo że w naszej kulturze utarło się, że starsi nie przepadają za nowościami i ogólnymi nowinkami technologicznymi, nie jest to prawda. Jeśli tylko dobierzesz odpowiedni model i poświęcisz czas, by pomóc opanować jego specyfikację, Twój senior już wkrótce będzie mógł oglądać nadsyłane przez Ciebie zdjęcia oraz odpisywać na wiadomości. Możesz także udostępnić my proste aplikacje z grami, takimi jak Bubble Shooter, pasjans czy mahjong.

Warto wspomnieć tu o aplikacjach przeznaczonych dla seniorów taka jak app Zdrowie; to właśnie ona wesprze dziadków, by Ci mogli utrzymywać dobrą kondycję oraz pogodę ducha. Pokaż im również platformę YouTube, dzięki której będą mogli oglądać interesujące treści. A rozwiązywanie krzyżówek z asystentem Google nigdy nie było tak proste!

Ubranie na prezent? Tak, ale...

...ale to dziś zdecydowanie trudniejsza kwestia niż zakup telefonu. Musisz bowiem wpasować się w gust odnośnie do fasonów, kolorystyki, a także idealnie dopasować rozmiar. A jeśli Twój senior sporo czasu spędza w domu bądź w łóżku i wymaga stałej opieki, praktycznym potem będą wysokojakościowe śpiochy dla dorosłych. Możesz postawić na wygodne kombinezony męskie z rozporkiem lub tradycyjne, eleganckie piżamki w formie sukienek nocnych – dla wszystkich babć i mam, które cenią sobie gust i szyk. Do tego niektóre modele posiadają funkcjonalny zamek ułatwiający zmianę pieluchy bez rozbierania całości piżamy. Szczególnie dobry wybór dla bliskich cierpiących na choroby Alzheimera, demencję oraz problemy z utrzymaniem moczu.

Zawsze przydatny smartwatch

Wróćmy jednak do nowinek technologicznych. Czy pamiętasz zegarek, który dostałeś od dziadków na Pierwszą Komunię...? Dziś to ty możesz podarować im zegarek odpowiadający potrzebom i możliwościom XXI wieku. Zegarki te wraz z telefonem będą stanowić świetny komplet, ułatwiający życie. Skonfigurowany smartwatch może przypominać o zażyciu leków, a także zmierzyć ciśnienie i tętno, liczbę wykonanych kroków, można też łatwo wezwać dzięki niemu pomoc. A dzięki temu Ty będziesz spać znacznie spokojniej, a Twój bliski senior z pewnością będzie usatysfakcjonowany podarkiem.