Na co zwrócić uwagę, kupując śpiochy dla seniora?

Na co zwrócić uwagę, kupując śpiochy dla seniora?

Jeśli ty lub senior, którego kochasz, chcecie lepiej wysypiać się każdej nocy, przyjrzyjcie się bliżej swojej odzieży do spania oraz poznajcie kryteria doboru tej właściwej. Niniejszy miniporadnik o tym, dlaczego warto stawiać na sprawdzoną i bezpieczną piżamę, powstał właśnie z myślą o Was!

Gust jest ważny, ale...

...ale nie kolory i kroje są tu najważniejsze. Niezależnie od wieku każdy z nas nie lubi sypiać w rzeczach, które uważa za niewygodne – w takim nocka wcale nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. Upewnij się więc przede wszystkim, że wybierasz luźno dopasowane rzeczy, które są przede wszystkim wygodne i mają odpowiednie rozmiary. Stawiaj także na delikatne materiały takie jak naturalna, ekologiczna bawełna. Materiały sztuczne takie jak poliester czy nylon nie będą najlepszym rozwiązaniem; senior może się w nich zapocić i czuć nieprzyjemną śliskość, w dodatku są to materiały wywołujące podrażnienia i alergie. Przy czym to nie tak, że w ogóle nie warto zwracać uwagi na gust; sprawdź, jakie kolory dominują w szafie bliskiej osoby starszej, by postawić ostatecznie na rzecz, która jej się spodoba.

Ułatw życie sobie i bliskim...

...stawiając na śpiochy oraz piżamy, które senior niecierpiący na demencję będzie mógł samodzielnie rozbierać się i ubierać. Zrezygnuj więc z niewygodnych guzików, a ponadto nieprzyjemnych, na przykład gryzących, koronek i dodatków, które mogłyby obniżyć bezpieczeństwo. Wybór odpowiednio dopasowanej bielizny zaoszczędzi Twój czas oraz sprawi, że Twój bliski utrzyma poczucie samodzielności i komfort psychiczny. Decydując się na bieliznę, która pomoże utrzymać pieluchę, pozwalasz mu cieszyć się spokojnym snem oraz higieną osobistą, w tym dłużej czystą pościelą.

Dopasuj śpiochy do stanu zdrowia

Wybór piżam i śpiochów dla dorosłych może być trudny – z uwagi na liczne warianty dostępne na rynku. Możesz wybierać spośród wygodnych damskich body, które ułatwiają korzystanie z pieluchy, oraz z luźnych koszul nocnych przeznaczonych dla seniorek, których stan zdrowia pozwala na noszenie właśnie takich modeli. Szczególnie polecanym rozwiązaniem są śpiochy dla dorosłych w formie kombinezonu. Te najczęściej mają zamek z tyłu bądź z tyłu i w kroku, co umożliwia łatwą zmianę pieluchy lub szybsze rozebranie się, gdy osoba starsza w nocy samodzielnie korzysta z toalety. Niektóre modele posiadają dodatkowe zabezpieczenia zamkowe przed rozebraniem się; to modele polecane dla osób cierpiących na demencję bądź Alzheimera. Rozumiejąc stan zdrowia seniora, będziesz w stanie wybrać dla niego bieliznę sypialnianą, którą zaprojektowano tak, by zapewnić mu wygodny i wysokiej jakości sen.