Jak nosić luźne bluzy damskie?

Jak nosić luźne bluzy damskie?

Luźna odzież, pomimo że wygląda, jakby była za duża w swoim założeniu, koniec końców musi dobrze prezentować się na ciele kobiety. Obecnie luźne bluzy są nie tylko stylowe, lecz także bardzo komfortowe. Czy połączenie stylu i komfortu jest możliwe? Jak najbardziej tak! Jednak, aby luźna odzież dobrze wyglądała, trzeba ją łączyć mądrze z innymi dodatkami. Jak to robić?

Dlaczego, warto kupować luźną odzież?

Tak naprawdę luźne bluzki damskie czy spodnie nie są żadną nowością na rynku modowym. Luźne kroje pierwszy raz pojawiły się w latach 20. XX wieku. Takie stroje miały odwracać uwagę od kobiecych części, na które patrzyli się mężczyźni. Chodzi oczywiście o pośladki oraz biust. Pierwsze ubrania tego typu skutecznie odstraszały, ponieważ cała figura była jednolita. Dziś natomiast, pomimo że odzież typu oversize jest luźna, to potrafi uwodzić i wprowadzać nutkę tajemniczości. Ogromną zaletą zbyt dużych bluz jest oczywiście ich wygoda. Luźne kroje sprawiają, że kobieta czuje się swobodnie w każdym środowisku. Warunkiem jednak dobrego komfortu jest to, że taki ubiór musi zostać wykonany z bawełny. Nabywając takie ubranie, kobieta może poczuć się zarówno stylowo, jak i komfortowo – czy można chcieć więcej?

Czy luźne bluzy wymagają określonej figury?

Oczywiście, że nie! Głównym założeniem takiej odzieży jest to, że każda kobieta ma się czuć pewnie i atrakcyjnie bez względu na swoją figurę. Luźne bluzy w świetny i nienachalny sposób potrafią zatuszować niedoskonałości ciała. Dlatego taki ubiór poleca właściwie każda stylistka. Wrocław, Warszawa czy Poznań – w takich miastach kobiety chętnie chodzą po ulicach w takich luźnych ciuchach, czując się przy tym świetnie. Należy także zaznaczyć, że ubrania tego typu wcale nie są zarezerwowane dla Pań, które chcą zakryć pewne mankamenty. Taka odzież świetnie prezentuje się również na kobietach chudych, dodając nieco więcej kilogramów, kierując uwagę mężczyzn na zgrabne nogi. Kobiety natomiast posiadające figurę gruszki powinny zdecydować się na odzież oversize z przedłużonym krojem. Fason tego typu zakryje szerokie biodra i uda, jeśli kobieta tego potrzebuje.

Z czym łączyć luźne bluzy?

Dodatki z odzieżą oversize należy łączyć w zależności od tego, jaką funkcję ma spełniać ubranie. Jeśli zakładamy luźną bluzę do ćwiczeń, wtedy świetnie sprawdzą się leginsy lub zwykłe spodnie dresowe. Jeśli natomiast motywem założenia bluzy oversize jest stylizacja do pracy, wtedy warto założyć elementy uwydatniające naszą sylwetkę. Najlepiej zakładać pewne przeciwieństwa, co w rezultacie bardzo dobrze się prezentuje.