Co warto wiedzieć o chorobie Alzheimera?

Co warto wiedzieć o chorobie Alzheimera?

Celem naszego poradnika jest wprowadzenie do ciężkiej choroby, jaką jest Alzheimer. Wszystkie informacje ujęte w tym artykule, są oparte na wieloletniej pracy wielu specjalistów. Z tego artykułu poznasz pierwsze symptomy Alzheimera oraz dowiesz się, dlaczego warto inwestować w specjalne ubrania dla naszych bliskich, którzy borykają się z tą chorobą.

Choroba Alzheimera a proces starzenia się

W 2017 roku specjaliści z Uniwersytetu Oksfordzkiego poinformowali, że nie wiadomo co się dzieje z ludzkim umysłem podczas choroby Alzheimera. Co ciekawe, nie tylko ludzie potrafią chorować na tę chorobę, ale także delfiny. Mózg niestety tak jak inny organ może chorować, dlatego, tak wiele osób cierpi na choroby neurodegeneracyjne. Choroby jednak, które dotykają mózgu, są o wiele gorsze, ponieważ atakują ludzkie centrum dowodzenia. Wszystko, o czym myślimy, co czujemy, to jakie decyzje podejmujemy – wszystkie te procesy odbywają się w mózgu. Dlatego, jeśli mózg zaczyna chorować, to człowiek zaczyna od razu się zmieniać, a w konsekwencji traci swoją osobowość.

Choroba Alzheimera

Jeszcze kilka lat temu lekarze byli przekonani, że na chorobę Alzheimera choruje 80% wszystkich chorych dotkniętych demencją. Dzisiaj lekarze mówią o 60%. Niestety choroba Alzheimera rozwija się podstępnie, nie dając na początku żadnych objawów. Często sądzimy, że zaczynamy się starzeć, a kłopoty z pamięcią są normalne – bagatelizowanie takich objawów jest poważnym błędem. Nawet najdrobniejsze luki w pamięci powinny być sygnałem do odwiedzenia lekarza.

Specjalne ubrania dla osób z Alzheimerem

Jeżeli Twoja bliska osoba chorująca na Alzheimera rozbiera się w nieodpowiednim czasie, zdejmuje lub drze pampersy oraz nie pozwala się ubrać, to warto kupić śpiochy dla dorosłych. To ubranie jest stosowane w wielu placówkach opiekuńczych. Odzież tego typu do złudzenia przypomina funkcjonalny kombinezon, który posiada zamek z tyłu. Stworzono go z myślą o potrzebach osób starszych oraz dotkniętych chorobą Alzheimera. Śpiochy dla dorosłych zapewniają niesamowitą wygodę. Co więcej, można je prać wielokrotnie, co również się przekłada na wygodę osób, które sprzątają ewentualne nie czystości. Każdy element składający się z body dla dorosłych został dokładnie przemyślany przez specjalistów, aby idealnie pasował do każdej chorej osoby. Jakie korzyści płyną z korzystania z takiego śpiocha? Przede wszystkim osoba chora nie rozbierze się w niedozwolonym miejscu, za sprawą mocnego tylnego zamka. Na polskim rynku można zakupić odzież tego typu od wielu producentów, a więc kolejną zaletą jest duża dostępność i szeroki wybór takich ubrań.