Co musisz wiedzieć o modzie - przekonaj się!

Co musisz wiedzieć o modzie - przekonaj się!

Czasami trudno jest Ci zarządzać swoją garderobą. Nauczenie się, co najlepiej pasuje do Twojego ciała i stylu, pomoże Ci w pełni wykorzystać posiadane ubrania. W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych porad, jak możesz to osiągnąć.

Dobierz ubranie do wieku

Ubieraj się w sposób, który dokładnie odzwierciedla Twój wiek. Jeśli jesteś młodą profesjonalistką, nie idź do pracy ubrana jak osoba w wieku nastoletnim. Z drugiej strony, jeśli jesteś nastolatką, nie ubieraj się w stylu, w którym starsza kobieta czułaby się komfortowo. Reguła ta nie zawsze będzie miała odzwierciedlenie - np. śpiochy dla dorosłych można ubrać w każdym wieku!

Kupować te same ubrania?

Jeśli podoba Ci się jakaś koszula lub spódnica, zastanów się nad kupnem jej w więcej niż jednym kolorze. Ponieważ ubrania są w tak wielu różnych krojach i stylach, prawdopodobnie trudno będzie Ci znaleźć ubrania, które pasują do Twojego typu ciała. Jeśli już to zrobisz, kup więcej niż jedno, abyś częściej mogła czuć się świetnie.

Jak kupować obuwie?

Aby wyglądać bardziej stylowo, zamień tanie gumowe klapki na parę sandałów na ramiączkach, wykonanych ze skóry, patentu lub innego przyciągającego wzrok, dojrzałego materiału. Twoje stopy nadal będą wygodne, a Ty od razu będziesz wyglądać bardziej elegancko i stylowo. Poszukaj sandałów ozdobionych koralikami, haftami lub ciekawymi dodatkami.

Dopasowane czy luźne ubrania?

Świetna wskazówka modowa to zacząć kupować ubrania, które są szczupłe, ale nie za ciasne. Noszenie workowatych i zbyt dużych ubrań może sprawić, że poczujesz się komfortowo, ale będziesz wyglądać dość głupio. Slimmer dopasowanie ubrania są o wiele bardziej atrakcyjne. Wyglądają one dobrze nawet na osobach, które są nieco ciężkie.

Przy wyborze ubrań weź pod uwagę swój kształt sylwetki. Ku Twojemu przerażeniu, nisko wycięta bluzka może nie być najlepszym wyborem dla Ciebie, ale może masz zabójcze nogi. Pokaż je w skromnej, krótkiej spódniczce i rewelacyjnych wysokich obcasach, a otrzymasz przepis na modowy sukces. Aby zachować prostotę, użyj tego, co działa dla Ciebie!

Jak wiesz, może być trudno uzyskać jak najwięcej z Twojej garderoby. Istnieje wiele różnych kombinacji i czasami trudno jest zobaczyć je wszystkie. Zastosuj wskazówki, które właśnie poznałaś, aby lepiej wykorzystać swoją garderobę.